bygogbolig.dk ApS
Telefon: 70 227 227
info@anmeld-haandvaerker.dk
Usserød Kongevej 80
DK-2970 Hørsholm
CVR-nr: 21347035
Da jeg selv var på arbejde og de var færdige da jeg kom hjem , er det lidt svært at udtale sig om håndværkerne .
Da jeg selv var på arbejde og de var færdige da jeg kom hjem , er det lidt svært at udtale sig om håndværkerne .
Hurtigt og effektivt arbejde ...
Det var fint nok
Overholder aftaler, leverer et pænt resultat.
Isolering Nordjylland er en konkurrence dygtigt virksomhed med mange spændene produkter. Vi dækker hele Nordjylland og Himmerland kommune med vores Neopixels isolering. Firma har hovedkontor i Dronninglund og er en del af Tømrerfirmaet Tjelle Byg ApS. Vi er certificerede isolatører men spreder sig over flere håndværksmæssige fag som det kræver i mange tilfælde så i vores øjne har vi et af de bedste isolatøteams i Danmark. Isolering Nordjylland blev startet i 2015 hvor det blev og bliver drevet af Henrik Christiansen hvor det var investorer der ejede firmaet, den første november 2017 opkøber Tjelle Byg ApS så isolering Nordjylland for at udvide sin egen isolering afdeling Tjelle isolering som hidtil kun har isoleret med papir uld. Tjelle Byg ApS er et 10 år gammelt firma som er ejet og drevet af Morten Tjelle.
Vi bestræber os efter at være de bedste i energioptimering af villaboliger og etageejendomme og meget mere. I vores rådgivning, lægger vi stor vægt på at find det der giver vore kunder den bedste løsning helt afhængig af opgaven. På denne måde får vores kunder den bedste løsning markedet kan tilbyde. Vi har mange forskellige produkter Neopixels til hulmur, Neopixels til gulv, Climacell papir uld, Isover og Paroc
Igennem en uforpligtende gennemgang af den konkrete ejendom kan vore energivejledere nemt udarbejde den mest ideelle løsning.
Et møde med os koster dig kun lidt tid og en god kop kaffe.